Vesmír

Predstavte si situáciu, že ste sa ocitli na vesmírnej lodi, ktorá vás obrovskou silou a rýchlosťou unáša do vesmíru. Neviete ako ste sa na nej ocitli, ani prečo sa rútite preč.

Ako tak sedíte v tej lodi, prežívate v jednom okamihu totálny rozpad svojej budúcnosti, rozpad všetkého, čím ste doteraz vo vašom živote žili a čo ste budovali, v čo ste verili a čo ste milovali.

Musíte sa zmieriť s tým, že sedíte tam kde sedíte, a že smerujete tam, kam smerujete. Nikto sa s vami o tom neporozpráva, ani vám v tom nikto nepomôže. Z rakety sa vystúpiť nedá, ani ju otočiť, ani vrátiť. Je to jednosmerná cesta niekam, kde vám to nič nehovorí.

Je to ako smrť. Všetko, v čo ste verili, zostalo za vami, na Zemi. Zostali ste úplne sami. Nebolo možné si tam zobrať nič zo svojho starého života, zo svojho starého JA. Keď ste boli na Zemi, tak ste si mysleli, že to môžete nejako oklamať, stále tam bolo "čosi", o čo sa dalo oprieť. Investovali ste v živote do vecí, o ktorých ste si mysleli, že majú zmysel. Tu na to všetko môžete zabudnúť.

A čo je ten vesmír?
Je to SAMOTA. A keď na ňu nie ste pripravení, pokiaľ stále hľadáte nejaké rozptýlenie okolo, potvrdenie seba od druhých ľudí, tak vás to bude bolieť. Nespoliehajte sa na nič a na nikoho. Iba na seba.

Jediný váš kredit, do ktorého sa vám oplatí investovať, ste vy sami.
Prajem príjemný let.