Trocha o vankúšoch

Tým, že naše telo nie je prispôsobené na dlhé sedenie na zemi, meditačný vankúš nám pomáha sadnúť si tak, aby to bolo pre nás fyziologicky prijateľné a pohodlnejšie.
Vankúš si môžete vybrať v najrôznejších farbách a prevedeniach podľa vlastného vkusu a štýlu. Taktiež je možné si objednať vankúš na mieru s prispôsobením farby aj veľkosti.

Meditačný vankúš na sedenie na zemi je plnený zmesou bio pohánkových a špaldových šupiek. Ušitý je z dvoch dielov:
-vnútorný diel so zipsom -dá sa odzipsovať s možnosťou odsypania alebo dosypania šupiek,
-vonkajší diel - obliečka - je ušitá z kvalitného, odolného materiálu a odspodu sa zaťahuje na šnúrku, má praktické ucho na prenášanie a môžete ju prať v práčke do 30°C.
Zaťahovanie obliečky na šnúrku má svoje výhody. Tým, že vnútorný diel je ušitý z mierne pružnej látky, povolením šnúrky môžete vankúš “zmäkčit” - obliečka sa viac otvorí a vankúš sa akoby rozleje viac na strany. Ak sa vám zdá vankúš priveľmi tvrdý, tiež si jednoducho môžete šupky z vankúša odsypať. Odporúčame si šupky odložiť, pre prípadné neskoršie opätovné použitie do vankúša.

V niektorých prípadoch je dizajn vankúša prispôsobený tak, že sa obliečka zapína odspodu na zips. I keď tento spôsob je estetickejší a vytvára dojem obojstranného vankúša, nedá sa rozmer prispôsobovať zaťahovaním a povoľovaním šnúrky.
V prípade, že chcete obojstranný vankúš, ktorý má obliečku na zips, je možné ušiť vankúš tak, aby sa jeho obsah pri sedení mohol roztiahnuť viac do strán a prispôsobil sa tak vášmu telu. Dosiahneme to tým, že pridáme vankúšu záhyby na obliečke.


Pri rôznych typoch vankúšov sa môže líšiť použitý materiál, postup výroby ako aj cena. Neváhajte sa ma opýtať, koľko by Vás stál vankúš podľa vlastných predstáv. Základnú ponuku nájdete na webovej stránke www.meditacne.sk.
Môžete mi napísať aj email: lenka@meditacne.sk.