Meditačná podložka

Občas sa mi ozývajú zákazníci s vlastnými návrhmi, ako by si svoj produkt predstavovali. Pokiaľ je to mojich možnostiach, rada im ich predstavu splním, lebo mám skúsenosť, že zákazníci sú častokrát najlepší dizajnéri. A nepíšem to iba preto, aby som vám zalichotila, ale preto, lebo je to tak. Mnoho pekných kombinácií v mojom eshope vzniklo na základe nejakého dopytu, ktorý som v minulosti šila. Preto sa vždy rada nechám niekým z vás inšpirovať.

Jeden zákazník si odo mňa vypýtal nasledovnú sadu- meditačnú podložku s vankúšom, ktorú by mohol používať na meditáciu v prírode.
Nápad sa mi okamžite zapáčil.
Vymenili sme si zopár správ a dohodli sme sa, že mu ušijem podložku tak, aby spodná vrstva, tá, ktorá bude v kontakte so zemou, bola ušitá z nepremokavého materiálu. Zbytok - vrchná časť podložky a meditačný vankúš som navrhla ušiť z bavlny v prírodných farbách. Zákazníkom posielam aj fotky so vzorkami látok.

Keď sme sa dohodli, pustila som sa do prípravy. Chvíľu mi trvalo nájsť vhodnú farebnú kombináciu. Nepremokavý spodok, ktorý sa mi podarilo zohnať, bol síce pekný a kvalitný, na dotyk aj vzhľad nerozlíšiteľný od bavlnenej látky, avšak odtieň nesedel skoro ku žiadnej látke, preto bolo potrebné nájsť na zbytok podložky farbu, ktorá sa bude hodiť k tomuto základu.

Vnútro meditačnej podložky je recyklovaný molitan, vyrobený zlisovaním rôznych odrezkov z výroby matracov. Je relatívne tvrdý, čiže sa do neho pri sedení nezaboríte, ani neucítite podlahu tým, že by ste ho pretlačili. Pritom má hrúbku iba 4cm, čo je na manipuláciu a prenášanie výborné.
Rozmer podložky je 66x90cm. Ak by ste mali takéto podložky dve, spojením po dĺžke vytvoríte provizórne lôžko na spanie na zemi, napríklad ak ku vám zavíta návšteva.
K meditačnej podložke s vankúšom som ušila aj popruhy na prenášanie.

Tých možností, ako by sa dala ušiť takáto sada na meditáciu v prírode, je viacero. Je možné si vybrať farbu, materiál či hrúbku molitanu. Namiesto molitanu by sa dala ušiť napríklad aj podložka plnená špaldovými plevami, nakoľko mám skúsenosti aj so šitím špaldových matracov.
V prípade, že by vás takýto produkt zaujal, a mali by ste tiež záujem o meditačný vankúš s podložkou do prírody, napíšte mi email a niečo spolu vymyslíme ;-)